Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów marcin_wronski oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Spotkanie autorskie z Marcinem Wrońskim

Zaprzyjaźnione z biblioteką szkolną czytelniczki Zakharenko Sofiia i Kubska Anna z ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie, 2 grudnia 2016 r. uczestniczyły w autorskim spotkaniu z p. Marcinem Wrońskim. Marcin Wroński to autor opowiadań, dramatów, książek popularnonaukowych, esejów, artykułów, także scenariuszy ale przede wszystkim znanych kryminałów. Jako pisarz związany jest z Lublinem.

Marcin Wroński zdobył wiele nagród: Nagroda Wielkiego Kalibru Czytelników za Pogrom w przyszły wtorek (2014); Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za rok 2012 (2013);Kryminalna Piła dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej w roku 2013 za Pogrom w przyszły wtorek (2014); Nagroda Wielkiego Kalibru Czytelników za Skrzydlatą trumnę (2013); Medal Prezydenta Miasta Lublina (2012); honorowy tytuł Bene Meritus Terrae Lublinensi (Dobrze Zasłużony dla Ziemi Lubelskiej) w 2009; siedmiokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru w latach 2008-2015; nominowany do honorowego tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego (2015); zgłaszany do Paszportu Polityki za Kino Venus (2008) i Skrzydlatą trumnę (2012).

Jak odebrały spotkanie same uczestniczki? „Spotkanie było wyjątkowe. Dowiedzieliśmy się o cyklu kryminałów, których bohaterem jest komisarz Zyga Maciejewski. Wydano już osiem kryminałów z tego cyklu: „ Morderstwo pod cenzurą”; „Kino Venus”, „ A na imię jej będzie Aniela”; „ Skrzydlata trumna”; „Pogrom w przyszły wtorek”; „Haiti”; „Kwestia krwi”; „Portret wisielca”. Autor opowiedział nam o swoim warsztacie pisarskim, zdradził etapy planowania i pisania książek. Uczestnicy prowokowali gościa do wyjawienia swoich najbliższych pisarskich planów. Autor zachwycająco opowiadał o swoich książkach, co zachęciło nas do przeczytania jego utworów. Do szkolnej biblioteki kupiliśmy książkę pt. „ Portret wisielca” i otrzymaliśmy autograf. Zostaliśmy obdarowani pamiątkową zakładką. Chętnie przeczytamy zakupioną książkę. Dziękujemy nauczycielowi bibliotekarzowi
za zaproszenie nas na spotkanie, był to dobrze spędzony czas.”

{gallery}marcin_wronski{/gallery}