Twórcy ludowi w bibliotece

05.06. 2013 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie poetyckie poświęcone regionalnemu twórcy Stefanowi Sidorukowi – w pierwsza rocznicę jego śmierci. Spotkanie otworzył dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk. Zaproszenie na to niezwykłe spotkanie przyjęli liczni członkowie Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Wszyscy zaproszeni goście znali i pracowali z p. Stefanem Sidorukiem, więc wspomnienia o nim były niezwykle żywe i wzruszające a poezja związana z naszą „ mała ojczyzną” wprawiła słuchaczy w zadumę. Spotkanie poświecone poecie prowadziła p. Czesława Michańska, reprezentująca Klub poetycki „Fraza”. Program uświetnił występ ludowego zespołu „Kresowianki”.

W drugiej części spotkania, każdy z zaproszonych gości opowiedział o swoich pasjach, zainteresowaniach, sukcesach a także roli jaką odgrywają one w życiu każdego z nich.

Adresatom spotkania – uczniom, koleżankom i kolegom nauczycielom, innym pracownikom - w imieniu dyrekcji szkoły i swoim, serdecznie dziękuję za obecność na tym popołudniowym spotkaniu- Halina Karpiuk, nauczyciel bibliotekarz.