Konkursy

Konkursy

 POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY DLA MŁODZIEŻY

Organizatorzy:
 I etap - ZSZ Nr I i II LO we Włodawie
II etap -  Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie

 

 

Tytuł konkursu / rok

 

 

Finaliści etapu szkolnego

Zwycięzcy etapu finałowego zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włodawie

 

,,Demony współczesności" w twórczości Anny Onichimowskiej

 2017/2018

 

41 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

  • Klaudia Wlaź
  • Beata Karpińska
  • Wiktoria Wasilewska
  • Iga Mirończuk
  • Magda Sokołowska
  • Martyna Waszczeniuk
  • Daniel Kuchalski
  • Przemysław Botwina
  • Piotr Pawelec
  • Krzysztof Paciorkowski

(35 uczestników finału)

 

I MIEJSCE - Wiktoria Wasilewska

 

II MIEJSCE - Beata Karpińska

 

WYRÓŻNIENIE - Przemysław Botwina

 

WYRÓŻNIENIE - Iga Mirończuk

 

WYRÓŻNIENIE - Magda Sokołowska

 

WYRÓŻNIENIE - Klaudia Wlaź

 

„Young - adult fiction (świat młodych dorosłych) w twórczości Johna Greena"

 2016/2017

 

64 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

  • Wiktoria Wasilewska
  • Katarzyna Mazurek
  • Łukasz Ignatiuk
  • Beata Karpińska
  • Klaudia Wlaź
  • Przemysław Botwina
  • Jolanta Hołod
  • Karolina Szadkowska
  • Dominika Myć
  • Agata Kurzeja

 

 (31 uczestników finału)

 

I miejsce - Beata Karpińska

III miejsce - Wiktoria Wasilewska

Wyróżnienie - Łukasz Ignatiuk

Wyróżnienie - Klaudia Wlaź

Wyróżnienie - Dominika Myć

 

„Zabić śmiechem - zbrodnia według Joanny Chmielewskiej"

 

 2015/2016

36 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

  • Olga Semeniuk
  • Przemysław Botwina
  • Rafał Furmaniuk
  • Piotr Pawelec
  • Jolanta Hołod 
  • Krystian Ulaniuk
  • Kaja Bobak
  • Katarzyna Mazurek
  • Karolina Dyduch
  • Ewa Kubera

 

(41 uczestników finału) 

I miejsce – Krystian Ulaniuk

Wyróżnienie – Olga Semeniuk

Wyróżnienie – Karolina Dyduch

Wyróżnienie – Katarzyna Mazurek

Wyróżnienie – Rafał Furmaniuk

 

„Zagadki kryminalne Agaty Christie"

 

 2014/2015

40 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

  • Katarzyna Mazurek
  • Dorota Paśnik
  • Aleksandra Prucnal
  • Aleksandra Andrzejewska
  • Krystian Ulaniuk
  • Olga Semeniuk
  • Mateusz Szajewski
  • Klaudia Kuniewicz
  • Natalia Pęcherz

 

(37 uczestników)

I miejsce – OLGA SEMENIUK

Wyróżnienie – Aleksandra Andrzejewska

Wyróżnienie – Krystian Ulaniuk

Wyróżnienie – Kinga Bartnicka

 

„Pył przemian"

 w powieściach Andrzeja Stasiuka

 

 2013/2014

28 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

  • Mateusz Szajewski
  • Olga Semeniuk
  • Tomasz Piątek
  • Łukasz Parczewski
  • Jakub Osmulski 
  • Karolina Mazurek
  • Ewelina Buczyńska
  • Natalia Poprawska
  • Aleksandra Czuj
  • Anita Taratycka

 

(22 uczestników finału) 

I miejsce – OLGA SEMENIUK

II miejsce – TOMASZ SZAJEWSKI

III miejsce – ANITA TARATYCKA

IV miejsce – ALEKSANDRA CZUJ

VII miejsce – KAROLINA MAZUREK

VIII miejsce – TOMASZ PIĄTEK

Wyróżnienie – EWELINA BUCZYŃSKA

 

„Igrzyska z Kosogłosem Suzanne Collins”

 

2012/2013

63 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

Cholewińska Dominika, Cholewińska Małgorzata, Ignatiuk Sandra, Stadnik Magdalena, Sposób Klaudia, Ulaniuk Patrycja, Kurdach Edyta, Sulmiński Patryk, Żakowski Jakub, Tokarski Tomasz, Beń Izabela, Szubarczyk Dominika, Semeniuk Olga, Gruszczyńska Iga, Straczuk Paweł, Wołoszun Mateusz, Będziejewska Klaudia, Kida Patrycja, Pawluczuk Justyna

 

(44 uczestników finału)

 

Wyróżnienie- Sandra Ignatiuk

 

Wyróżnienie- Tomasz Tokarski

 

„ Strachy upiory i inne potwory w twórczości Stefana Dardy”

 

2011/2012

 

56 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

Sulmiński Patryk, Bieliński Łukasz,  Cholewińska Małgorzata, Piskorska Iga, Głogowski Bartosz, Czarnota Kacper, Oniszczuk Paulina, Raczkowska Katarzyna, Paluszkiewicz Renata, Czyrkowska Anna, Kozak Monika

 

36 uczestników

 

II miejsce- Małgorzata Cholewińska

III miejsce-  Łukasz Bieliński

Wyróżnienie- Paulina Oniszczuk

Wyróżnienie-  Iga Piskorska Wyróżnienie- Patryk Sulmiński

 

„Homo moralis”- William Golding

 

2010/2011

51 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

Murańska Barbara, Kędzierawska Angelika, Masiukiewicz Agnieszka, Cholewińska Małgorzata, Zdolska Dominika,  Czarnota Kacper, Krempacka Katarzyna, Tarasiuk Marek, Popielewicz Iwona, Straczuk Paweł

 

25 uczestników

 

I miejsce- Małgorzata Cholewińska

III miejsce-  Barbara Murańska

Wyróżnienie- Katarzyna Krempacka

Wyróżnienie- Agnieszka Masiukiewicz

 

„Andrzej Sapkowski- pisarz fantasy”

 

2009/2010

 

58 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

Popielewicz Iwona, Szlechta Kamil, Kuraszkiewicz Magdalena, Janiuk Krzysztof, Waszczuk Artur, Madej Kamil, Szołucha Łukasz, Teodorowicz Jakub, Olak Norbert, Chomiuk Jakub

 

40 uczestników

I miejsce- Kamil Szlechta

II miejsce- Magdalena Kuraszkiewicz

Wyróżnienie - Jakub Chomiuk

 

„Jostein Gaarder- życie

i  twórczość”

 

2008/2009

 

23 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

Łopąg Marlena, Mojsa Magdalena, Filipek Natalia, Paszkiewicz Daniel, Jastrzębska Izabela, Teodorowicz Jakub, Gierchard Ewa, Olak Norbert, Węglewski Wojciech, Marciocha Ewa,

 

42 uczestników

 

I miejsce- Natalia Filipek

II miejsce- Marlena Łopąg

IV miejsce- Norbert Olak

 

 

„Ryszard Kapuściński- cesarz reportażu”

 

2007/2008

 

11 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

Szczepanik Magdalena, Olak Damian, Iwanicki Dawid, Kuraszkiewicz Karol, Paszkiewicz Daniel, Kuraszkiewicz Magdalena, Mietiółka Małgorzata, Ulaniuk Paulina, Holaczuk Patrycja, Szajewska Anna, Huczuk Sylwia

 

 

 

„ Życie i twórczość J.R.R. Tolkiena”

 

2006/2007

17 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

Kwaśniewicz Łukasz, Pawluczuk Tomasz, Górny Marcin, Horszczaruk Robert, Iwanicki Dawid, Wawryszuk Łukasz, Szustowicz Krystian, Olak Damian, Mucha Michał, Mojsa Magdalena

 

 

28 uczestników

 

I miejsce- Horszczaruk Robert

III miejsce- Iwanicki Dawid

IV miejsce- Kwaśniewicz Łukasz

VI miejsce- Górny Marcin

VII miejsce- Olak Damian

VIII miejsce- Pawluczuk Tomasz

Wyróżnienie- Szustowicz Krystian

 

 

„Małgorzata Musierowicz – życie
 i twórczość”

 

2005/2006

 

 

 

21 uczestników

 

II miejsce- Hryniewska Monika

Wyróżnienie – Natalia Wawryszuk

 

„Dorota Terakowska – życie i twórczość”

 

2004/2005

 

17 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

Trociuk Aleksandra, Stefaniuk Karolina, Śliwińska Aneta, Nazaruk Paweł, Hryniewska Monika, Wawryszuk Agnieszka

 

 

22 uczestników

 

II miejsce – Wawryszuk Agnieszka

Wyróżnienie – Stefaniuk Karolina

Wyróżnienie- Trociuk Aleksandra

Wyróżnienie- Śliwińska Aneta

 

 

„Twórczość Paula Coelho i Williama Whartona”

 

2003/2004

 

17 uczestników etapu szkolnego- reprezentantami szkoły zostali:

Skrzyńska Iwona, Siwiec Milena, Śliwczyńska Sylwia, Nazaruk Paweł, Raczyński Kamil, Łobejko Anna, Kuczyńska Katarzyna, Korybska Karolina

 

 

21 uczestników

 

I miejsce – Wawryszuk Agnieszka

II miejsce – Śliwczyńska Sylwia

III miejsce- Paweł Nazaruk

Wyróżnienie – Anna Łobejko

 

 

Konkurs wiedzy o patronie szkoły:

„Andrzej Frycz Modrzewski – życie i twórczość”

„ Człowiek nie urodził się sobie”

Cele:

  1. Zapoznanie z sylwetką patrona szkoły (życie i twórczość);
  2. Budowanie tradycji szkoły;
  3. Promocja humanistycznego systemu wartości

 

 

Rok szkolny

Tytuł przyznany klasie, która osiągnęła  najwyższe wyniki
z wiedzy o patronie:  „Modrzewiacy roku...”

 Laureaci etapu I.

 

Nagroda Dyrektora

i tytuł „Modrzewiak roku…”

(Etap II)

 

 

2016\2017

 

 

 

KL. I LOA\C; śr. - 16,39;

  1. Rut Bartłomiej
  2. Kotsiubenko Darya
  3. Serhichuk Olena
  4. Lewczuk Iwona
  5. Konsewycz Walerija
  6. Torbicz Emilia
  7. Lejko Kamila
  8. Łotocki Władysław
  9. Zimnicki Michał
  10. Skrzyńska Julia
  11. Wlaź Klaudia

 

 

 

 

Właź Klaudia

  Kotsiubenko Daryna

 

 

 

 

 

 

2015/2016

Kl. I LOB; śr. – 11,8;

  1. Karolina Dyduch;
  2. Kaja Bobak;
  3. Łukasz Ignatiuk;
  4. Kamil Kudeniec;
  5. Klaudia Tomczak

 

 

Kaja Bobak

 

 

2014/2015

Kl. I LOB; śr. – 14,1

  1. Rubacka Oliwia
  2. Krzowski Paweł
  3. Oszust Jakub
  4. Adamiuk Magdalena
  5. Prokopiuk Aleksandra
  6. Wilczyńska Magdalena

 

 

Magdalena Wilczyńska

Jakub Oszust

 

 

2013/2014

Kl. I LOB; śr. – 14,43;

  1. Małgorzata Baran;
  2. Karolina Mocior;
  3. Patrycja Waszczuk;
  4. Adrian Lodwich;
  5. Wioletta Brzozowiec

 

 

Karolina Mocior

 

 

 

 

2012/2013

Kl. I LOB; śr. – 18,54

  1. Dagmara Ślązak;
  2. Magdalena Stadnik;
  3. Karolina Kościelniak;
  4. Klaudia Sposób
  5. Monika Marciszewska
  6. Mariola Zieniuk

 

 

 

Magdalena Stadnik

Dagmara Ślązak

Wyniki konkursu „Siła nałogu, a siła sportu” na postawie projekcji filmu „Najlepszy” w reż. Łukasza Palkowkiego :

 

I Miejsce - Aneta Kurdach

 

II Miejsca - Martyna Waszczeniuk

 

III Miejsce - Agata Kuniewicz

 

Wyróżnienie -Dominika Chudycz

 

Wyróżnienie- Izabela Prościńska

 

Wyróżnienie -Wioleta Czupowska

 

Organizatorzy konkursu: p H. Karpiuk, p R. Holaczuk, p A. Wysokiński.

 

25 kwietnia 2018r. nagrody książkowe, uczestniczkom konkursu, wręczyła dyrektor Pani Anna Jańczak.

 

  • image001
  • image002
  • image003
  • image004
  • image005
  • image006
  • image007
  • image008
  • image009

 

 

 

 

XV Konkurs Czytelniczy dla Młodzieży ,,Demony współczesności w twórczości Anny Onichimowskiej''

 

23 kwietnia odbył się już 15. finał Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

DSC 0254

 

W jubileuszowej, 15. edycji Konkursu wzięło udział ponad 150 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy „zmagali się" z twórczością Anny Onichimowskiej. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 35 osób, spośród których wyłoniono 3. laureatów oraz wyróżniono 15. uczestników.

 

W gronie zwycięzców reprezentujących nasza szkołę znaleźli się:

 

I MIEJSCE - Wiktoria Wasilewska

 

II MIEJSCE - Beata Karpińska

 

WYRÓŻNIENIE - Przemysław Botwina

 

WYRÓŻNIENIE - Iga Mirończuk

 

WYRÓŻNIENIE - Magda Sokołowska

 

WYRÓŻNIENIE - Klaudia Wlaź

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok! ;)

I Maraton Czytelniczy: "Czytać każdy może⋅⋅⋅ "

 

   Wystartowaliśmy! 4 grudnia 2017r., w czasie długiej przerwy zainaugurowaliśmy w naszej szkole I edycję Maratonu Czytelniczego: „Czytać każdy może…”. Akcję głośnego czytania rozpoczęli Rafał Sokołowski i Marcin Oziemczuk, uczniowie klasy III TI, przy akompaniamencie gitary wyśpiewali słowa wiersza Adama Asnyka: „W noc czerwcową”. Zebrani, z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wstępu dyrektora szkoły Eugeniusza Omelczuka. Dyrektor przeczytał fragment książki pt.„Obudź w sobie olbrzyma” autorstwa A. Robbinsa, otwierając tym samym uroczyście naszą ogólnoszkolną akcję,

maraton

 

Czytaj więcej: I Maraton Czytelniczy: "Czytać każdy może⋅⋅⋅ "

I Maraton Czytelniczy już na mecie!

 

I Edycja Maratonu Czytelniczego „Czytać każdy może…” dobiegła końca. W akcji wzięło udział 52 uczniów w 12 zespołach. 19 grudnia 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród zwycięzcom. Komisja konkursowa, złożona z nauczycieli i uczniów, po przeliczeniu wszystkich głosów, przyznała nagrody następującym zespołom:
I miejsce – klasie II LO A/C
II miejsce – klasie IV TŻ
III miejsce – klasie III TPS
Nagrodę Publiczności
- klasie III LO B
Nagrodę Specjalną
- klasie III TI

Zwycięskie zespoły otrzymały:

• dyplomy zwycięstwa,
• słodycze ufundowane przez Radę Rodziców,
• dwa wybrane dni „zwolnienia z odpowiedzi”,
• pamiątkowe zdjęcia,
• oceny cząstkowe „bardzo dobry” z języka polskiego

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w szkolnej galerii.

 

Czytaj więcej: I Maraton Czytelniczy już na mecie!

Konkurs czytelniczy-etap szkolny 2017/2018

 

Gratulacje zwycięzcom i uczestnikom konkursu czytelniczego!
Pierwszy etap XV Powiatowego Konkursu Czytelniczego („Demony współczesności"
w twórczości Anny Onichimowskiej) już za nami. Do konkursu przystąpiło 41 uczniów. Najlepszą znajomością treści książki „ Hera, moja miłość" wykazali się:

  • Klaudia Wlaź - 2LOB
  • Beata Karpińska - 2 LOJ
  • Wiktoria Wasilewska - 2LOB
  • Iga Mirończuk - 1LOB
  • Magda Sokołowska- 1LOB
  • Martyna Waszczeniuk- 1TH
  • Daniel Kuchalski - 1TŻ
  • Przemysław Botwina -kl. 3 TI
  • Piotr Pawelec- 3 TI
  • Krzysztof Paciorkowski - 1TPS

Wymienieni uczniowie będą reprezentować szkołę w finale konkursu - 23 kwietnia 2018r., w MBP we Włodawie.
Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapraszam do udziału w przyszłym roku- opiekun konkursu - H. Karpiuk

 

Przydatne linki




Powered by Rafix®.